Czy warto serwisować samochód w ASO?

Każdy samochód powinien być regularnie poddawany przeglądom oraz działaniom serwisowym. Pozwoli to na utrzymanie auta w dobrym stanie, szybkim wyłapaniu usterek oraz zminimalizowaniu ewentualnych opłat za naprawy.

Wizyta w serwisie raczej nie należy do najtańszych, ale gwarantuje bezpieczną i komfortową jazdę. Serwisowane auto lepiej się prowadzi, jest także poddawane ciągłej kontroli, przez co można uniknąć kosztownych prac.

Jakie są różnice pomiędzy ASO a serwisami niezależnymi?

ASO to autoryzowane stacje obsługi, które działają przy salonach samochodowych konkretnych marek. Własne ASO oferuje na przykład Salon Honda Warszawa, zatrudniając fachowców, którzy stale specjalizują i szkolą się w jednej marce samochodowej. Serwisy niezależne to miejsca, w których pracują niezależni specjaliści – nie mają oni możliwości bezpośredniego kontaktu z dealerami samochodowymi, ponieważ pracują pod swoją marką. ASO Honda Warszawa gwarantuje, że narzędzia wykorzystane w czasie serwisu lub przeglądu samochodu są dedykowane przez producenta, a komputer auta poprawnie je odczyta.

Dlaczego warto serwisować samochód w ASO?

Samochód dobrze jest serwisować w ASO, ponieważ poza standardową procedurą, otrzymuje się pakiet korzyści, pozwalających na dłuższe cieszenie się z zakupionego modelu samochodu. Dealer Honda oferuje swoim klientom gwarancję oryginalnych części oraz nieodpłatnego lokalizowania usterek przy wymianie części. Dodatkowo, główną przewagą ASO nad niezależnym mechanikiem jest możliwość skorzystania z samochodu zastępczego. Dla osoby korzystającej na co dzień z samochodu, nawet dwudniowe pozostawienie auta u mechanika, może spowodować utrudnienia w dostaniu się do pracy czy codziennym harmonogramie transportowania dzieci do szkoły czy zajęcia pozalekcyjne. Sprzed diagnostyczny dostępny w autoryzowanych stacjach obsługi  jest dedykowany do konkretnych marek samochodowych, dlatego naprawa trwa szybciej. ASO przywiązuje dużą uwagę do detali – przed przystąpieniem do prac, klientowi zawsze przedstawiony zostaje cennik naprawy wraz ze wskazaniem priorytetu prac. Co ważne, w czasie wykonywania serwisu samochodu, wnętrze auta zabezpieczane jest folią, chroniącą przed ewentualnymi zabrudzeniami. Po przeprowadzeniu prac, samochód Honda jest umyty na myjni. Zatem samochód zostaje odebrany w stanie standardu salonowego. Niezależni mechanicy raczej nie gwarantują takiego komfortu prac. Duże, autoryzowane serwisy zatrudniają sztab specjalistów, zatem prace odbywają się płynniej i terminowo, czego nie można powiedzieć o lokalnych mechanikach samochodowych, który pracują z reguły samodzielnie. 

Czy w ASO można zmienić opony?

Autoryzowana stacja obsługi Honda Warszawa dąży do tego, by odwiedzający ją klienci mieli poczucie, że mogą tu wykonać wszystkie prace serwisowe. Nie tylko przegląd samochodu, ale także wymianę opon czy ustawienie świateł. Dealer Honda Warszawa daje także możliwość przechowania ogumienia sezonowego. Te drobne gesty podkreślają prokliencką postawę, która będzie doceniona przez kierowców. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *