#esencjainternetu

Czy styl EMO kiedyś wróci?

0 609

Obecna moda nieustannie się zmienia. Do łask wracają trendy sprzed kilku, a nawet kilkunastu lat – choćby kultowe dzwony, jeansowe kurtki czy kwiatowe koszule, coraz częściej widać też inspirację dawnymi subkulturami – punkami, metalami, a szczególnie emo. Inspirowanie się stylem emo, który modny był zaledwie kilkanaście lat temu, obecnie powraca zyskując coraz więcej zwolenników. Co warto wiedzieć na temat stylu emo? Czy emo jeszcze kiedyś wróci do łask?

Na czym dokładnie polega emo?

Styl emo to próba sprzeciwienia się otaczającej rzeczywistości. Członkowie subkultury emo zwykle są wrażliwymi introwertykami żyjącymi w swoim własnym, pełnym zrozumienia świecie. Charakterystyczne są szczególnie ciemne ubrania z wyraźnymi akcentami kolorystycznymi – zieleni, fioletów czy czerwieni. Ubrania często nawiązują do motywu śmierci – pojawiają się wzory czaszek i kości – oraz zespołów, czy ulubionej muzyki. Przez tę subkulturę chętnie wybierane są obcisłe spodnie rurki – często z dziurami – oraz bluzy. Jako biżuterię wybierane są przede wszystkim koronkowe lub skórzane obroże, łańcuchy, ćwieki i dodatkowy piercing w nietypowych miejscach – na przykład nosie, czy ustach.

Szalone, kolorowe fryzury z grzywką

Kolejnym istotnym elementem stylu emo są fryzury. Preferowane są długie, proste i intensywnie pocieniowane włosy oraz zaczesane na bok grzywki. Charakterystyczne cieniowanie, pozwala na modelowanie i tapirowanie fryzury tak, dzięki czemu jest ona jeszcze bardziej nastroszona i podniesiona oraz zyskuje na objętości. W przeciwieństwie do ubioru włosy mają zwracać uwagę, dlatego najczęściej farbowane są na jednolite, mocne i jaskrawe kolory. Bardzo popularny jest wyrazisty błękit, czerwień, czerń czy biel – a także fuzja kilku kolorów pod postacią ombre czy tęczy.

Charakterystyczny makijaż emo

Bardzo ważną i charakterystyczną cechą stylu emo jest makijaż. Odcień cery powinien być możliwie jak najjaśniejszy, jednocześnie wyraźnie kontrastując z mocnym podkreśleniem oczu. Bardzo często wybierany jest czarny eyeliner i ciemne lub przeciwnie, jaskrawe cienie do oczu. Manicure również powinien być ciemny – tutaj także preferowanym kolorem jest czerń.

Modowe inspiracje stylem emo

Obecnie styl emo przeżywa swoją drugą młodość, a zainteresowanie nim nieustannie wzrasta. Do łask wracają przede wszystkim skórzane kurtki i akcesoria – na przykład bransoletki, czy chokery. Coraz chętniej też odchodzi się od klasycznych fryzur, na rzecz alternatywnych – wyrazistego cięcia i mocnych kolorów. Szczególnie w tym roku coraz chętniej wybierane są kolorowe oraz mocno cieniowane włosy w stylu emo. Jak widać emo jest coraz cieplej przyjmowane i z pewnością wraca do łask w nowym roku. Styl pozwala lepiej wyrazić siebie oraz pozbyć się narzuconych norm na rzecz ciekawego wyglądu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.