#esencjainternetu

Najlepszy sposób na urazy skóry

0 432

Niezależnie od tego, jak bardzo na siebie uważamy, urazy skóry zdarzają się każdemu z nas. Skaleczeniom i rankom sprzyja aktywność fizyczna, spędzanie czasu wolnego na powietrzu czy nawet czynności kuchenne.

Ważne jest opatrzenie i wygojenie rany, a następnie dbanie bliznę – by ją wygładzić i spłycić. Jak przyspieszyć proces gojenia blizny?

Każda blizna to jakaś historia 

Nie ma dwóch takich samych blizn. Nawet blizna po operacji będzie inaczej wyglądać u każdego pacjenta. Gdyby porównać blizny po cesarce wszystkich mam na świecie, każda wyglądałaby inaczej – wszystko zależy od stanu skóry, pielęgnowania rany, a następnie postępowania z blizną. Na ich kształt i wygląd mają wpływ domowe sposoby na blizny pooperacyjne lub stosowanie sprawdzonych preparatów z substancjami pobudzającymi procesy gojenia skóry. Blizna, która zostanie pozostawiona „sama sobie” może stać się przerośnięta lub stwardnieć. Stosowanie kremów nawilżających nie pomoże w wygładzeniu skóry z blizny. 

Warto wybrać preparat, który posiada właściwości lecznice – w walce z bliznami skuteczność potwierdzoną badaniami wykazuje dostępny od wielu lat żel na blizny Contractubex. Jak mówią osoby stosujące go: to taki domowy, sprawdzony sposób na blizny – który dostępny jest bez recepty w aptekach. Na rynku jest od ponad 50 lat, przez co polecany jest przez nasze babcie i mamy. Tak, jak pomagał nam w leczeniu blizn po pierwszych przejażdżkach rowerem, tak teraz my stosujemy go na blizny u naszych dzieci. Świadczy to o jego skuteczności i co warte podkreślenia – wygodzie stosowania. Nie sztuką jest smarownie blizny maścią co godzinę – jest to raczej uciążliwe, niż skuteczne. 

Dlaczego warto stosować żel na blizny?

Oparzenia termiczne, takie jak wylanie wrzątku lub oparzenie po grillu zdarzają się najlepszym szefom kuchni. Ważne, żeby tak szybko, jak rana będzie zupełnie wygojona – rozpocząć leczenie blizny. Najwygodniejszą formą będzie żel na blizny, który będzie wykazywał działanie przeciwzapalne, wygładzające, antyproliferacyjne i rozluźniające tkankę blizny. Nakładanie żelu Contractubex jest wygodne i łączy wszystkie wymagane działania. Produkt jest dostępny bez recepty w aptekach i cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów borykających się z różnymi rodzajami blizn: pooperacyjnymi, powypadkowymi, pooparzeniowymi, rozstępami po ciąży czy bliznami po cc. 

Warto podkreślić, że Contractubex wspomaga procesy gojenia skóry po usuwaniu tatuaży. Wygodna forma żelu szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze niekomfortowego filmu. Zapach jest delikatny, niemal niewyczuwalny. 

Ile trwa leczenie blizny?

Nie da się jednoznacznie ocenić, ile będzie trwało leczenie blizny. Zależy to od „wieku” blizny, jej głębokości, rozmieszczenia na ciele oraz systematyczności w pielęgnacji. Dużą rolę pełni także skuteczność substancji czynnych w produktach leczących bliznę. Warto wybrać żel na blizny, który zawiera składniki wspomagające proces gojenia uszkodzonej skóry: heparynę, wyciąg z cebuli oraz alantoinę. Zapobiegnie to tworzeniu się nadmiernej tkanki blizny i pobudzi regenerację komórek. Contractubex to żel skuteczny nawet w bliznach stwardniałych, który można nakładać w formie opatrunku na noc. 

Rozpoczynając leczenie blizny, warto pamiętać, że nie należy wystawiać skóry na ekspozycję słoneczną, trzeba chronić ją przed niskimi temperaturami, a preparaty lecznicze należy delikatnie wcierać. Blizny znajdujące się w miejscach podatnych na pocieranie mechaniczne (bielizną, szwami odzieży lub obuwiem) należy zabezpieczać. Pomaga to przyspieszyć spłycanie blizny. 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.