Co to są schody modułowe?

Rosnąca popularność mieszkań z antresolą oraz tradycyjnych lokali dwupoziomowych skłoniła producentów schodów do zaoferowania produktów niezwykle uniwersalnych, przeznaczonych do samodzielnego montażu, doskonale komponujących się z nowoczesnymi aranżacjami. Dobrym przykładem takich konstrukcji są schody modułowe składające się ze wsporników, do których mocowane są stopnie. Wsporniki można ustawiać w zróżnicowany sposób, co umożliwia tworzenie schodów prostych, kręconych czy zabiegowych.

Najprostsze schody do samodzielnego montażu

Ze względu na zastosowane dość proste rozwiązanie konstrukcyjne schody modułowe są idealnym wyborem dla osób zdecydowanych na samodzielny montaż. Takie konstrukcje składają się z gotowych elementów wspornikowych oraz stopni, ewentualnie z dodatkowych barierek lub balustrad, które wpływają na poprawę estetyki oraz bezpieczeństwa codziennego użytkowania schodów. Łącznie poszczególnych elementów jest niezwykle intuicyjne i to niezależnie od wybranego wariantu konstrukcyjnego. Decydując się na zakup schodów modułowych, można ustawić je w wariancie prostym, zdecydować się na stworzenie schodów zabiegowych lub nawet krętych czy wręcz spiralnych. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, w tym od ilości dostępnego miejsca.

Idealny wybór dla nowoczesnych aranżacji

Dostępne w dużej różnorodności wariantów kolorystycznych i stylów wykonania, uniwersalne schody systemowe to sprawdzony wybór dla stosunkowo niedużych wnętrz, w których liczy się każdy metr wolnej przestrzeni użytkowej. Takie schody, ze względu na zastosowane w nich metalowe elementy wspornikowe, najlepiej komponują się z nowoczesnymi aranżacjami. Pasują do wnętrz urządzonych w popularnym dziś stylu industrialnym i loftowym. Oczywiście biorąc pod uwagę ich minimalistyczną formę oraz obecność elementów drewnianych (stopnie), takie schody będą również odpowiednie dla wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim. Co ważne, jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana schodami modułowymi, możesz decydować się na ich warianty ultra nowoczesne lub bardziej tradycyjne, które sprawdzą się również w klasycznie urządzonych wnętrzach.

Duża różnorodność dostępnych na rynku konstrukcji schodów pozwala na wybór rozwiązania idealnie dopasowanego do potrzeb każdego użytkownika, tak pod względem funkcjonalności, estetyki, jak i ceny. Jeśli zależy Ci na pieniądzach i szukasz konstrukcji pasującej do nowoczesnej aranżacji, przeznaczone do samodzielnego montażu, uniwersalne schody systemowe wydają się jednym z najrozsądniejszych wyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *