Co to jest Tik Tok? Jak to działa?

Aplikacje mobilne towarzyszą nam w codziennym życiu. Pomagają w organizacji dnia i finansów, przypominają o ważnych datach, ułatwiają komunikację oraz zapewniają rozrywkę. 

Aplikacja Tik Tok – co to jest? 

Kiedy okazało się, że WhatsApp, Snapchat, Messenger i Instagram  nie spełniają oczekiwań użytkowników pod względem możliwości wysyłania krótkich materiałów video, w Chinach pracowano nad nową aplikacją. Jej zadaniem była możliwość wysyłania wiadomości w formie zbliżonej do teledysków muzycznych. Po roku od udostępnienia apki, Tik Tok wykupiło Musical.ly –  konkurencyjną aplikację, która działała na rynku amerykańskim i zachodnim.  

Jak działa Tik Tok? 

Najprościej jest powiedzieć, że Tik Tok to aplikacja łącząca funkcje Snapchata i Spotify. Inspiracja ze Snapchata oznacza możliwość edytowania nagranego materiału video z wykorzystaniem narzędzi dostępnych w apce. Narzędzi te pozwalają na wykorzystywanie zabawnych filtrów, dodawaniu napisów czy naklejek. Z kolei Spotify to najpopularniejszy w sieci serwis z muzyką. Zatem, korzystając z Tik Toka, mamy możliwość nagrać materiał video pod konkretny utwór muzyczny. Nagranie nie znika z naszego profilu po 24 godzinach od publikacji – jak dzieje się w przypadku pozostałych komunikatorów w social mediach. Tik Tok jest bezpłatną apką, dostępną dla użytkowników telefonów z system iOS i Android. Można także szukać początków Tik Toka w lipsync, który polega na poruszaniu ustami do słów w piosence, czyli playbacków. 

Kto korzysta z Tik Toka? 

Platforma Tik Tok największą popularnością cieszy się wśród nastolatków. Prześcigają się w wymyślaniu kreatywnych i najbardziej zaskakujących filmików, podkładając pod nie idealnie dobrane fragmenty muzyki. Kiedy dorastają, aplikacja dorośleje razem z nimi – wtedy dostarczane przez nich treści poważnieją. Tik Tok pokazuje przepisy kulinarne w zupełnie nowym formacie, kadry z wyjazdów czy śmieszne zachowania zwierząt.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *