Co to jest friendzone? 

Friendzone czyli dosłownie strefa przyjaźni. Czy spotkaliście się kiedyś z sytuacją, że osoba, z którą się przyjaźnicie wyznała Wam miłość, bądź Wy zaczęliście się podkochiwać w swoim przyjacielu lub przyjaciółce.

Jeśli uczucie to nie było odwzajemnione, to znaczy, że mieliście w swoim życiu do czynienia z friendzone.

Friendzone

Friendzone to oczywiście przybyłe do nas słówko z języka angielskiego. Właściwie nie powinno to dziwić, bo obecnie bardzo często używamy zamienników słów obcojęzycznych na niektóre ze zjawisk, sytuacji itd. Dla części z nas jest to irytujące, że nie używamy polskich odpowiedników słów, dla innych to całkiem naturalne, że przejmujemy anglojęzyczne zwroty. W przypadku „friendzone” użycie polskiego zamiennika brzmi nieco dziwnie i raczej nie spotyka się, aby ktoś mówił, że nie może wyjść ze strefy przyjaźni, a nawet jeśli użył by takiego zwrotu, bardzo możliwe, że zostałby przez większość niezrozumiany. Czym zatem jest „friendzone”? 

Friendzone – czym jest?

Friendzone to sytuacja, gdy dwie osoby się przyjaźnią i jedna z tych osób zaczyna czuć coś więcej. Niezależnie od tego, czy ta osoba wyzna swoje uczucia i usłyszy od drugiej osoby, że relacja na stopie przyjacielskiej to wszystko, czy będzie skrywać swoje uczucia, możemy mówić o friendzone. 

Friendzone – jak znaleźliśmy się w takiej sytuacji?

Tak naprawdę powód, dla których mogliśmy się znaleźć w friendzone jest cała masa. W przypadku każdej relacji są to też inne powody. Każda sytuacja, każda relacja jest inna i warto o tym pamiętać. Dlatego relacje międzyludzkie są tak bardzo ważne i wyjątkowe. Ważne jest jednak to, aby w budowaniu jakiejkolwiek relacji, niezależnie od tego, czy jest to przyjaźń, czy związek, postawić na szczerość. Jeśli zbudujemy relację na solidnych relacjach i dobrych fundamentach, takich jak szczerość i prawda, będzie to trwała i wartościowa relacja. 

Zdarza się jednak, że ludzie mogą znaleźć się w friendzone z kilku podstawowych powodów. Zaprzyjaźnili się ze sobą na tyle mocno, że traktują się jak rodzeństwo. Kochają się, ale jest to miłość siostrzana i braterska, a nie miłość między kobietą, a mężczyzną. Taka sytuacja może pojawić się także w przypadku osób, które znają się i dobrze trzymają się od dziecka. Wtedy traktują swoją relację jako kumpelską i nie postrzegają siebie nawzajem jako osób, z którymi mogłyby stworzyć związek.

Jak wyjść z friendzone?

Jeśli znalazłaś się, bądź znalazłeś w friendzone i jeszcze nie zdecydowałeś się na rozmowę z tą drugą osobą, może warto wykonać ten krok. Oczywiście pamiętaj, że podjęcie tej decyzji zależy do Ciebie i ważne, aby wykonać ten krok, kiedy będziesz na to gotowy. Spróbuj porozmawiać z tą drugą osobą o swoich uczuciach. To, w jaki sposób zareaguje na Twoje słowa jest kwestią totalnie indywidualną, jednak właśnie w taki sposób, będziesz w stanie dowiedzieć się, jak to wygląda ze strony tej drugiej osoby.

Wiele osób twierdzi, że przyjaźń pomiędzy kobietą, a mężczyzną jest niemożliwa i że prędzej, czy później, któraś ze stron zaczyna czuć coś więcej? Zgadzacie się z tym? A może sami jesteście przykładem tego, że przyjaźń damsko-męska istnieje i ma się całkiem dobrze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *