CityBreak – tani i szybki sposób na zwiedzenie świata

Każdy z nas marzy o podróżowaniu i zwiedzaniu różnych ciekawych miejsc, które znamy tylko z opowiadań, telewizji i Internetu. Nasza świadomość podpowiada nam, że taka przyjemność poznawania innych krajów, ich kultury, smakowaniu nowych potraw wiąże się ze sporymi wydatkami, których na obecną chwilę nie mamy. Myślisz sobie: „Może kiedyś jak będę więcej zarabiał pozwolę sobie na taką wycieczkę”.

No ale to kiedyś może nigdy nie nadejść. Niektórzy całe życie mażą o wielkich podróżach, siedząc we własnym fotelu i nie robiąc nic, aby te swoje marzenia spełnić. Dlaczego ? Bo uważają, że ich na to nie stać, a pomarzyć zawsze można.

Nic bardziej mylnego. Niezależnie od twoich dochodów możesz bez problemu podróżować i poznawać europejskie miasta, ich zabytki i kulturę  już teraz w stylu City Break.

Co to jest City Break

Można to nazwać stylem podróżowania, polegającym na wybieraniu się na krótkie weekendowe wypady, w trakcie których zwiedzamy konkretne miasto. Ten ekonomiczny sposób podróżowania pozwala na korzystanie z tanich linii lotniczych, a także rezerwowanie niedrogich noclegów. W ten sposób można wyjeżdżać za granicę kilka a nawet kilkanaście razy do roku.

W jaki sposób skorzystać z City Break

Wyjazd na urlop do czterogwiazdkowych kurortów lub hoteli, aby zwiedzić to i tamto, a przy okazji pochwalić się znajomym swoimi podróżami, nie jest ideą City break. Zatem, aby zorganizować  wycieczkę  w stylu  City Break, najpierw zaplanuj sobie jakie miasto chcesz odwiedzić. Korzystając ze stron internetowych, opracuj plan zwiedzania. Pamiętaj, aby w pełni wykorzystać ten czas wyjazdu. Na stronach internetowych znajdziesz oferty tanich noclegów w danym mieście w pensjonatach, hostelach, czy kwaterach prywatnych. Kiedy już zrobiłeś rezerwację noclegu, wystarczy teraz zabukować bilet lotniczy w jednym z tanich przewoźników. Ofert niedrogich przelotów jest bardzo wiele, jeżeli możesz spakować się w jeden niewielki plecak, wtedy odpadają ci opłaty za bagaż, które w dużej mierze wpływają na cenę przelotu. W tym wypadku możesz lecieć gdzie tylko  chcesz za kilkadziesiąt złotych.

Jakie korzyści płyną z City break

Dlaczego warto korzystać z takiej formy podróżowania ? Po pierwsze z tego względu, że jest to forma zwiedzania na każdą kieszeń. Nawet jeżeli masz ograniczone środki finansowe lub nie zarabiasz dużo, to możesz pozwolić sobie na taki krótki wyjazd. Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą lub nie możesz sobie pozwolić na dłuższy urlop, to ta metoda zwiedzania świata jest wprost idealna dla ciebie. Jak dowodzą doświadczenia miłośników takiego stylu wycieczek, nawet krótki weekendowy wypad pozwala oderwać się od codziennej pracy i obowiązków, a przy okazji naładować akumulatory.

Wady takiego sposobu podróżowania

No cóż jak coś ma zalety, to musi mieć też wady. W tym wypadku City Break wymaga od ciebie zaangażowania w twój wyjazd, ponieważ musisz sam znaleźć i załatwić sobie zakwaterowanie, pobyt i przelot. Nie ma tutaj biura podróży, które za ciebie zorganizuje ci wycieczkę, ale za to sobie słono policzy.  Dlatego jest to alternatywne rozwiązanie, które nie dla wszystkich może okazać się idealnym.

 

 

redakcja
redakcja
Artykuły: 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *