Bezpieczny komunikator internetowy – dlaczego warto?

Smartfony są prawdziwą skarbnicą wiedzy o użytkownikach – przechowują multum danych, z których można dowiedzieć się niemal wszystkiego. Dlatego aby chronić swoją prywatność przed osobami trzecimi, warto skorzystać z bezpiecznego komunikatora internetowego.

Jakie dane może wykraść oprogramowanie szpiegowskie?

Część programów „wykrada” nasze dane w sposób kontrolowany. Oznacza to, że wyrażamy zgodę na to, aby aplikacje znały naszą lokalizację i miały dostęp do kontaktów, aparatu czy mikrofonu. Dzięki temu mogą w pełni spełniać swoje zadania i oferować nam wiele przydatnych funkcji. Czasami jednak mamy do czynienia ze złośliwym oprogramowaniem, które przejmuje dane bez naszej wiedzy. Do tego może udać mu się przechwycić obraz z ekranu, przez co widzi wprowadzanie haseł, loginów oraz innych poufnych informacji, które wpisujemy na klawiaturze.

Oprogramowanie może na bieżąco śledzić oraz nagrywać naszą konwersację – nie tylko tekstową, lecz także głosową, a nawet wideorozmowy. W efekcie prywatność zarówno nasza, jak i naszego rozmówcy może zostać poważnie naruszona.

Co można zyskać dzięki bezpiecznemu komunikatorowi?

UseCrypt Messenger to komunikator uważany za jeden z najbezpieczniejszych na świecie. To polska aplikacja, która zyskała międzynarodową sławę. UseCrypt Messenger został przetestowany przez wielu ekspertów, którzy są specjalistami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Dlaczego UseCrypt jest tak bezpieczny? Aplikacja oferuje przede wszystkim rozległą kontrolę nad aktywnością na urządzeniu. Po uruchomieniu komunikatora użytkownik zostaje poinformowany o tym, czy w pamięci znajduje się złośliwe oprogramowanie oraz czy inne programy mają dostęp między innymi do głośnika i mikrofonu. Dostęp do samej aplikacji UseCrypt jest chroniony hasłem niezależnym od tego, które zabezpiecza system operacyjny telefonu. Z tego względu nawet w przypadku złamania kodu blokady ekranu niepowołana osoba nie dotrze do naszych wiadomości. UseCrypt pozwala również na awaryjne usunięcie wszystkich danych przechowywanych przez komunikator – jest to możliwe po wpisaniu tzw. panic code.

Kiedy korzysta się z UseCrypt Messenger, można mieć pewność, że żadne dane nie zostaną przekazane osobom trzecim. Jest to niemożliwe, ponieważ serwery aplikacji nie gromadzą ani nie zapisują żadnych informacji – dotyczy to zarówno wiadomości, jak i połączeń. Co więcej, aplikacja uniemożliwia określenie naszego adresu IP oraz adresu osoby, z którą się komunikujemy.

Chcesz być anonimowy w sieci? Bezpieczny komunikator to najlepszy sposób na zachowanie prywatności

Wybierając bezpieczny komunikator, możemy czuć się pewniej, kiedy poruszamy się w sieci. Chronimy nie tylko nasze dane, lecz także rozmówców. Nie musimy obawiać się o treść przeprowadzanych konwersacji. Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich telefony mogą być zhakowane, a złośliwe oprogramowanie może wydobywać z nich dane uwierzytelniające do kont bankowych czy nawet prywatne zdjęcia. W smartfonach zapisujemy wiele informacji, dlatego nie można ryzykować ich utraty. Bezpieczny komunikator stoi na straży prywatności i anonimowości właścicieli zarówno urządzeń mobilnych, jak i stacjonarnych.

#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptOpinie

redakcja
redakcja
Artykuły: 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *