Jaka jest cena nieruchomości nad morzem?

Ciężko ukrywać, że widoki, jakie można spotkać na morzem zapierają dech w piersiach. Wiele osób, które ceni sobie wolność, niezależność, twórczą swobodę często marzy, a nawet planuje zakup nieruchomości nad morzem. Wszystko dlatego, że bezkres tego akwenu napawa ogromem emocji. I wcale nie musi to być tylko latem, gdy głównie towarzyszą nam beztroska, radość, czy luz i swoboda. Także jesienią, a nawet zimą morze ukazuje także tą groźniejszą twarz, gdy wzburzone fale gryzą piaszczyste wybrzeża, połykają piasek i cofają się w miarowym szumie do morza, piękno obnaża swoje kły i pazury, jak też niszczycielską siłę. A w końcu takie widoki potrafią być bardzo romantyczne i poetyckie.

Nieruchomości nad morzem w dalszym ciągu popularne?

Inwestorzy często rozważają, czy zakup nieruchomości nad morzem okaże się dobrą inwestycją, czy rozważnym sposobem na ulokowanie gotówki. Jednym z miejsc docelowych są Międzyzdroje. Apartamenty w tamtejszym mieście to często nowe, eleganckie budownictwo, w którym stawia się nie tylko na wysoki standard wykończenia, ale również zapierające dech w piersiach widoki.

Z pewnością duża ilość nieruchomości to obiekty turystyczne. Oznacza to, że zostały wzniesione lub zakupione pod kątem wynajmu krótkoterminowego. Czyli główny zysk z wynajmu tego typu obiektów pochodzi z turystyki. Czy to oznacza, że faktycznie od jesieni do wiosny panuje tam „martwy sezon”?

Chociaż latem polskie morze cieszy się ogromnym zainteresowaniem, jak też istnym zatrzęsieniem turystów, nie oznacza to, iż poza słonecznym sezonem, turystyka całkowicie upada. Oczywiście, ilość turystów, z wiadomych względów jest mniejsza. Jednak ludzie wyjeżdżają nawet na krótki wypoczynek także nad morze. I z pewnością osoby te oczekują różnego rodzaju atrakcji, jakie może zaoferować miasto, ale również wysokiego poziomu, jeśli chodzi o noclegi. A przede wszystkim – wspaniałych widoków za oknem.

Dlatego nieruchomości nad morskie, zarówno od strony turystów, jak również inwestorów cieszą się sporym zainteresowaniem. A to przekłada się na ceny, jeśli chodzi o m2 za poszczególne obiekty.

Mieszkać, czy wynajmować – oto jest pytanie

Niezależnie od tego, w jaki mieści zakupuje się mieszkanie, im bardziej prestiżowa ulica, ze sporą liczbą udogodnień w postaci supermarketów, siłowni, centrów rozrywki i innych, tym wyższa cena za m2. W przypadku standardowego miasta – im bliżej centrum tym wyższe ceny, zarówno jeśli chodzi o kupno, jak też wynajem. Natomiast im bardziej obiekt usytuowany na obrzeżach, a nawet poza miastem, tym bardziej atrakcyjnej ceny można się spodziewać.

Z uwagi, iż głównym punktem nadmorskich miejscowości jest właśnie morze, a także piaszczyste, piękne i zadbane plaże, tym cena wrośnie proporcjonalnie do coraz to mniejszego dystansu pomiędzy obiektem a akwenem.

Jeśli ktoś pragnie zamieszkać w miejscowości nadmorskiej i poszukuje ciekawego, nowoczesnego apartamentu, który znajdować się będzie w zapierającej dech w piersiach scenerii, musi się liczyć, iż cena za m2 będzie dość wysoka.

Co wpływa na cenę mieszkań w miejscowościach nadmorskich?

Przede wszystkim rynek turystyczny oraz rodzaj inwestorów. Biorąc pod uwagę, iż okresem, który przynosi największe zyski są wakacje. W kontekście wynajmu krótkoterminowego na ciągłość w zyskach można liczyć mniej więcej od maja do września. Jest to mniej więcej pół roku. Dlatego zakup pojedynczego mieszkania pod kątem wynajmu turystom w sytuacji, gdy zakup finansuje się z kredytu hipotecznego może okazać się mniej opłacalny, niż zakup mieszkania w innymi mieście.

Dlatego grupą, która chętnie inwestuje w tego rodzaju apartamenty są inwestorzy zainteresowani przede wszystkim posiadaniem kilku, kilkunastu apartamentów, które mogą stanowić zaplecze finansowe.

Drugim aspektem jest oczywiście sceneria. W zestawieniu z miastami, gdzie króluje spory ruch, smog, betonowe bloki, które otaczają zewsząd, mieszkanie w miejscu, gdzie czuć przestrzeń i morską bryzę z pewnością jest o wiele bardziej komfortowe, jak również o wiele więcej warte.

Comments (0)
Add Comment