5 powodów, dla których warto pojechać do Karpacza

Karpacz znajduje się w malowniczej okolicy, u stóp królowej tutejszego pasma górskiego — Śnieżki. Miasto to jest świetną bazą wypadową dla miłośników górskich wędrówek, ale także doskonałym wyborem dla osób, które uwielbiają odpoczywać i delektować się bliskością cudów natury, których nie brak w okolicach miasteczka. Przedstawiamy pięć głównych powodów, dla których warto wybrać się do Karpacza.

Powód pierwszy

Pierwszym z powodów, dla którego warto przyjechać do Karpacza, są oczywiście góry. Miasto to znajduje się w Karkonoszach, najwyższym paśmie górskim Sudetów. Śnieżka, z której szczytu rozpościera się przepiękny widok na okolicę, jest często głównym punktem wszelkich górskich planów podróżniczych. Oprócz najwyższego punktu tutejszych gór warto pokusić się o przemierzanie innych szlaków, których w okolicach nie brakuje, a które także gwarantują wspaniałe widoki oraz możliwość oddychania górskim, świeżym powietrzem. Podczas wędrówek obowiązkowym punktem jest wizyta w słynnym, jednym z najstarszych w Polsce — schronisku PTTK Samotnia.

Podwód drugi

Trasy spacerowe są kolejnym powodem, dla którego warto odwiedzić Karpacz. Mowa zarówno o trasach w mieście, takich jak deptak, jak i leśnych oraz tych prowadzących do zielonych parków. W Karpaczu oraz w okolicach miasta znajduje się mnóstwo tras, które możecie pokonywać samotnie lub z rodziną i dziećmi, ciesząc się bliskim kontaktem z przyrodą. 

Podwód trzeci

Trzecim powodem, dla którego warto wybrać się do Karpacza, są tutejsze formacje skalne. W Karkonoszach znajduje się ponad 150 skałek oraz grup skalnych o różnej wielkości. Z Karpacza kilkoma szlakami dostać się możemy do osobliwej grupy skalnej, jaką są Pielgrzymy. Znajdują się one na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego i swoim kształtem do złudzenia przypominają ludzkie postacie. Są jednymi z najwyższych skał w całych Karkonoszach. Na szlaku do Pielgrzymów podziwiać możemy także Śnieżkę, która rozpościera się przed nami po drodze do skalnych formacji, a także odpocząć na Polanie oraz sfotografować Kotki – małe granitowe ostańce. Z Pielgrzymami wiąże się legenda, jakoby byli nimi zamienieni w skałę pielgrzymi. Na szczycie skał znajdują się kociołki wierzchniowe, które według wierzeń były misami i w których poganie składali ofiary bogom. Na wierzchołek skał można dostać się pieszo, jednak trzeba szczególnie uważać ze względu na brak szlaku oraz jakichkolwiek zabezpieczeń, które uchroniłyby nas przed ewentualnym upadkiem. Ze szczytu rozpościera się jednak zapierający dech w piersiach widok na okolicę oraz Śnieżkę. Oprócz Pielgrzymów warto obejrzeć także Słonecznik, który jest kolejną, lecz nieco bardziej oddaloną, formacją skalną znajdującą się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Według wierzeń w Słonecznik za karę zamienił się sam diabeł. Z tej grupy skalnej także rozpościera się wspaniały widok na okolicę, jednak i tu należy pamiętać o zachowaniu ostrożności ze względu na brak zabezpieczeń. Zwiedzanie tutejszych skał może być ekscytującą i niezapomnianą atrakcją, jednak bezpieczeństwo, odpowiednia odzież i obuwie są priorytetem w przygotowaniach do tej aktywności.

Powód czwarty

Karpacz to idealne miejsce dla fanów wszelakich sportów zimowych. W mieście znajduje się mnóstwo stoków narciarskich o różnym stopniu zaawansowania, a także wypożyczalnie sprzętu wraz z możliwością rezerwacji lekcji u instruktora. Oprócz stoków narciarskich w Karpaczu można skorzystać z górek oraz torów saneczkowych, przygotowanych także dla najmłodszych entuzjastów zjeżdżania na sankach. W mieście, korzystając z kilku otwartych lodowisk, jeździć można również na łyżwach.

Powód piąty

Ostatnim, piątym powodem, dla którego warto przyjechać do Karpacza, jest mnogość dodatkowych atrakcji, które oferuje miasto. Warto odwiedzić Muzeum Sportu i Turystyki i podziwiać trofea wybitnych osobowości ze świata sportu, a także słynną Świątynię Wang, która powstała w norweskiej miejscowości i która obecnie jest jednym z najcenniejszych zabytków miasta, gromadzącego co roku tłumy zwiedzających. Jeśli przekonały Cię powody, dla których warto odwiedzić Karpacz – już dziś zarezerwuj noclegi Karpacz. Zaplanuj swój urlop, pakuj walizki i ruszaj w podróż!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *