5 największych aquaparków w Polsce

Aquapark to  idealne miejsce do spędzenia wspólnego czasu. Niezależnie od panującej pogody, od pory roku i od wieku uczestników wyprawy do parku wodnego, będzie to ciekawy sposób na aktywne spędzenie czasu.

Przygotowaliśmy zestawienie Aquaparków w Polsce, które warto odwiedzić. 

Terma Bania – Aquapark w Białce Tatrzańskiej

Baseny termalne na Podhalu to połączenie wodnego parku rozrywki z odprężającymi kąpielami w basenach termalnych. Baseny zewnętrzne gwarantują najpiękniejsze widoki na Tatry. Armatki wodne, sztuczne fale oraz gejzery stanowią zabawę dla najmłodszych, z kolei relaksujące basenowe niecki i część relaksacyjna spotkają się z dużym zainteresowaniem rodziców oraz starszych gości. 

Aquapark Sopot – wodne szaleństwo na wybrzeżu

Jeśli pogoda nad morzem nie dopisuje, a Wy sprawdziliście już wszystkie trójmiejskie atrakcje turystyczne, koniecznie odwiedźcie Aquapark w Sopocie. Nie będziemy zachwalać basenów, skoro czeka tu na Was rzeka o długości 71 metrów, dwie ogromne zjeżdżalnie wodne, basen z armatkami wodnymi oraz wodny plac zabaw. Dla najmłodszych niewątpliwą atrakcję będą stanowić scenografie ze zwierzętami oraz liczne gejzery wodne.

Wrocławski Park Wodny – aquapark w sercu Dolnego Śląska

Wrocławski aquapark powita Was basenem z falami, leniwą rzeką oraz multimedialnymi zjeżdżalniami i skocznią High-Fly. Dla najmłodszych, poza wodnymi zabawami, zaprojektowano Dziecięcą Zatokę ze statkiem pirackim i armatkami wodnymi. W zewnętrznej części obiektu znajduje się ciepły basen solankowy z gejzerami i natryskami.

Termy Maltańskie – poznański Aquapark

Poznańskie jezioro Malta posiada własny Aquapark, w którego ofercie znajduje się basen zewnętrzny, baseny solankowe z wodą geotermalną, liczne zjeżdżalnie – uatrakcyjnione o efekty dźwiękowe i wizualne. Dla dzieci, poza statkiem pirackim z armatkami wodnymi czeka ścianka wspinaczkowa oraz zjeżdżalnia pontonowa. 

Nemo Świat Rozrywki – Aquapark Dąbrowa Górnicza 

W parku wodnym Dąbrowy Górniczej baseny zamknięto pod kopułą inspirowaną niemiecką Tropical Island.  Czekają tu na Was wodospady, gejzery wodne, rwąca rzeka oraz armatki wodne. Do dyspozycji są 3 zjeżdżalnie o różnym stopniu zaawansowania. Dla dzieci wielką atrakcją będzie zjeżdżalnia w kształcie słonia. Urozmaicenie stanowi grota solna.  

Niebawem zostanie otwarty najnowocześniejszy park wodny w Polsce – Park of Poland, mieszczący się przy trasie Warszawa – Łódź. Aquapark w Mszczonowie będzie największym obiektem tego typu w Polsce.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *