5 najlepszych kryminałów na jesień

Jesień chyba każdemu kojarzy się ze spędzaniem większej ilości czasu w domu. To czas wielu premier filmowych i serialowych, które zachęcają do spędzania czasu na kanapie, pod kocykiem, z kubkiem aromatycznej herbaty lub grzańca. To także idealna okazja do przeczytania naprawdę dobrego kryminału!

Co prawda w tym roku pobiliśmy rekordy siedzenia w domu, każdy ma trochę dość telewizji, Netflixa albo czytania książek. Zajrzyjcie do naszego zestawienia najlepszych kryminałów na jesień i przekonajcie się, że to naprawdę fajny sposób na spędzenie wolnego czasu.

„Król” – serial i książka

Zasada jest prosta, powinno się zacząć od książki o tym samym tytule, którą napisał Szczepan Twardoch. Następnie Canal+ postanowił ją zekranizować. Jeśli jednak macie ochotę tylko na serial, bardzo proszę! Gangsterska opowieść o przemocy, władzy i polityce w Warszawie przed wybuchem II Wojny Światowej. Przez całą fabułę przewija się wątek żydowskiego boksera, Jakuba Szapiro – który postanawia zostać gangsterem. Kolejna cudowna rola Michała Żurawskiego. Borysa Szyca i Arkadiusza Jakubika poznacie w całkiem nowych wcieleniach. Naprawdę warto!

Opasłe tomisko z historią, która może się wydarzyć

Obrazy epidemiczne z wiadomych względów pomijamy – wystarczy nam tego, co aktualnie doświadczamy. Co powiecie na niemal 800 stron wciągającej historii, która dzieje się na świecie? „Black out” Marca Elsberga to sensacyjny kryminał projektujący dwutygodniową przerwę w dostawie prądu na całym świecie. Jak zachowają się ludzie w obliczu pełnego zaciemnienia? Czu służby publiczne podołają uczuciu głodu i strachu? Czy to możliwe, żeby hakerzy mogli dokonać tak zmasowanego ataku terrorystycznego? Powieść wciągająca, czasami przerażająca. Premiera książki miała miejsce w 2015 roku, ale kto jeszcze jej nie czytał, musi to koniecznie zrobić!

Serial „Detektyw” – a właściwie 3 sezony serialu

Fascynujący serial HBO z Collinem Farrellem, Mahershalem Ali i Matthew McConaugheyem. Nie tylko odcinki są ze sobą połączone, ale i sezony – warto oglądać go uważnie. To serial o tajemniczym, dawnym morderstwie. Kiedy już Wam się będzie wydawać, że wiecie, co będzie dalej – nagle nastąpi zwrot akcji i będziecie rozmyślać nad rozwiązaniem śledztwa po raz kolejny. Nie będziemy psuć Wam zabawy i zdradzać szczegółów, napiszemy tylko tak: koniec będzie zaskakujący, a rozwiązanie tak proste, że aż banalne! 

Polska królowa kryminału powróciła!

Katarzyna Bonda przygotowała nową serię kryminalną: „Wiara, Nadzieja, Miłość”. Czekają na Was dwie „cegły”, czyli solidne tomy historii opartych na faktach, w których autorka miesza, dodaje lub ujmuje, tworząc zaskakujące opowieści. Kolejne strony książki przeniosą w Was w świat, o którym słyszeliście – z gazet, radia i telewizji. O podtekście kryminalnym tych spraw, mało kto wie. Możecie czytać tradycyjną książkę lub skorzystać z audiobooka. 

Bieszczady, przemytnicy i „Wataha”

To już trzeci i ostatni sezon serialu HBO. „Wataha” to nie tylko opowieść o strażnikach granicznych w Bieszczadach. To przede wszystkim mroczne historie Pogranicza, w które zaplątana zostaje prokurator. Przygotujcie się na nagłe śmierci głównych bohaterów, pokręcone historie imigrantów oraz brutalne zabójstwa. Wszystko w kontekście historii drugiego dna, którego się nie spodziewaliście. Trzecią część serialu nadal współreżyseruje Kasia Adamik. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *