5 najlepszych gier planszowych dla dorosłych

Jeszcze niedawno pierwsze skojarzenie z grami planszowymi oznaczało zapomniane pudełko z „Dominem”, wepchnięte głęboko do regału albo pogniecioną matę do „Twistera”. Dziś planszówki przeżywają renesans.  Jakie gry planszowe dla dorosłych są najlepsze? Sprawdźcie nasz ranking. 

Zabawa słowami? Tylko na punkty!

Scrabble to gra znana od dawna, jednak zainteresowanie nią nie gaśnie – o czym świadczyć może jej cena (około 120 PLN). Polega na układaniu na planszy do gry słów, które są ze sobą powiązane. Każda litera alfabetu ma przypisaną wartość punktową, dodatkowo niektóre pola na planszy są bonusowo punktowane. Gra przeznaczona jest dla minimum 2 graczy, a czas przeznaczony na spokojną rozgrywkę to minimum 60 minut. Scrabble tylko z pozoru są wyciszającą grą – to wciągają rozrywka z dreszczykiem rywalizacji. 

Monopoly – w wariancie do wyboru

Masz ochotę wcielić się w pośrednika nieruchomości, potentata hoteli albo właściciela lotniska? Koniecznie sięgnijcie po jedną z najstarszych, kultowych gier na świecie – Monopol! Ilość edycji jest nieskończona – wersja o pizzy, o Reprezentacji PZPN, o Millenialsach, o Tarach czy bajkach Disney’a. Każdy z graczy dąży do zdobycia jak największego majątku, a o przebiegu gry decyduje rzut kostkami. W Monopoly najlepiej grać w 4 osoby, ponieważ wtedy konkurencja jest największa. 

Mroczne opowieści dla mistrza tajemnic

Słyszeliście o grze „Czarne historie”? To zestaw z kartami opisującymi historie z dreszczykiem. Pełną historię poznaje tylko lektor – który czyta pozostałym uczestnikom gry zaledwie parę zdań z wybranej historii. Uczestnicy gry muszą wcielić się w detektywów, psychologów i policjantów i przez zadawanie pytań, na które mogą otrzymać od lektora tylko odpowiedź „tak” lub „nie”, próbują poznać całą historię. Gra rozwija kreatywność, pokazuje sposób myślenia i dedukcji pozostałych graczy. Jest jednocześnie straszna i śmieszna. „Czarne historie” nie są drogą grą, nie zajmują dużo miejsca – karty do gry można zabrać ze sobą do znajomych, mogą pojechać z nami na urlop, będzie to także ciekawy pomysł na prezent dla każdego fana zagadek kryminalnych. 

Jak tego nie powiedzieć? 

Taboo to gra dla dwóch drużyn, jej celem jest odgadnięcie zadanego słowa, jednak bez możliwości użycia słów zabronionych na karcie. Określa się ją mianem „gry niewypowiedzianych słów”. Im więcej uczestników rozgrywki, tym większa dawka humoru. Gra będzie doskonała na spotkania integracyjne, kiedy towarzystwo jest mieszane. Pozwala lepiej się poznać i wyzwala ogromne pokłady wyobraźni. Można w nią grać bez specjalnego przygotowania, nie rozgrywki nie jest wymagane konkretne miejsce. Co ważne, jest to gra na czas – klepsydra z przelatującym piaskiem tylko podgrzewa atmosferę zabawy! 

Lubisz szczegóły? Wybierz grę na spostrzegawczość!

Masz ochotę na sprawdzenie, kto z Twoich znajomych ma sokoli wzrok? Czy umiejętność szybkiego wyłapywania szczegółów idzie w parze z nazwaniem ich? Wypróbuj grę Dobble, która wymaga, by w jak najkrótszym czasie znaleźć wspólny symbol na kartach. Dobble została zaprojektowana tak, aby można w nią było grać na kilka sposobów – dzięki czemu, długo się nie znudzi. Rozgrywki są krótkie i pomagają wyćwiczyć umiejętność skupienia pod presją czasu. Jej kompaktowe wymiary pozwalają na granie zarówno w domu, jak i na zewnątrz.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *